RN73H1ETTP2260B10
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73H1ETTP2260B10
描述:
RES 226 OHM 0.1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 226 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.063W, 1/16W