RN73H1ETTP2873C25
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73H1ETTP2873C25
封装:
0402
描述:
RES 287K OHM 0.25% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 287 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.063W, 1/16W