RN73H2BTTD1721C50
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73H2BTTD1721C50
描述:
RES 1.72K OHM 0.25% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.72 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W