RN73H2ETTD42R2B25
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73H2ETTD42R2B25
描述:
RES 42.2 OHM 0.1% 1/4W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 42.2 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W