RN73R1JTTD1822D10
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73R1JTTD1822D10
描述:
RES 18.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.2 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W