RN73R2ETTD96R5D50
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RN73R2ETTD96R5D50
描述:
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 96.5 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W