RNC50J14R7FSB14
Vishay Dale
型号:
RNC50J14R7FSB14
描述:
RES 14.7 OHM 1/10W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 14.7 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Failure Rate S (0.001%)