RNCF0402DKE2K87
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF0402DKE2K87
描述:
RES 2.87K OHM 0.5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.87 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W