RNCF0402TKW1K02
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF0402TKW1K02
封装:
0402
描述:
RES 1.02K OHM 0.01% 1/10W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.02 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W