RNCF0603BKE649R
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF0603BKE649R
封装:
0603
描述:
RES 649 OHM 0.1% 1/6W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 649 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.167W, 1/6W