RNCF0805BKT340R
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF0805BKT340R
封装:
0805
描述:
RES 340 OHM 0.1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 340 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W