RNCF0805DKE35R7
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF0805DKE35R7
描述:
RES 35.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 35.7 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W