RNCF1206DKE1R18
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF1206DKE1R18
描述:
RES 1.18 OHM 0.5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.18 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W