RNCF1206DTE9K10
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF1206DTE9K10
封装:
1206
描述:
RES 9.1K OHM 0.5% 1/3W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.1 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W