RNCF1206TKW15K8
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF1206TKW15K8
描述:
RES 15.8K OHM 0.01% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 15.8 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W