RNCF2010BKE174K
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF2010BKE174K
封装:
2010
描述:
RES 174K OHM 0.1% 1/3W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 174 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W