RNCF2010DKE8R87
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCF2010DKE8R87
描述:
RES 8.87 OHM 0.5% 1/3W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.87 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W