RNCP0603FTD35K7
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNCP0603FTD35K7
封装:
0603
描述:
RES 35.7K OHM 1% 1/8W 0603
库存 : 709
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 35.7 kOhms
Series RNCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W