首页 / 热缩管 / RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
minImg
RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
型号:
RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
描述:
HEATSHRINK 1/16" BLACK
用户指南
Shrink Temperature 95°C
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.017" (0.43mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Active
Series Thermofit RNF-100
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length -
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)