RNF12FTC76R8
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF12FTC76R8
描述:
RES 76.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
库存 : 2964
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 76.8 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W