RNF12FTD360K
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF12FTD360K
描述:
RES 360K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W