RNF14BAE530R
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF14BAE530R
描述:
RES 530 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 530 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W