RNF14FTC3K65
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF14FTC3K65
描述:
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.65 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W