RNF18CTC2K49
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF18CTC2K49
描述:
RES 2.49K OHM 0.25% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.49 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W