RNF18FTC56K2
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF18FTC56K2
描述:
RES 56.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56.2 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W