RNF1FTD2R70
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNF1FTD2R70
封装:
Axial
描述:
RES 2.7 OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 1W