RNMF12FTD11K3
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNMF12FTD11K3
封装:
Axial
描述:
RES 11.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11.3 kOhms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.5W, 1/2W