RNMF14FTD1K13
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNMF14FTD1K13
描述:
RES 1.13K OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.13 kOhms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W