RNR65H4642FRBSL
Vishay Dale
型号:
RNR65H4642FRBSL
描述:
RES 46.4K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 46.4 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)