RNS1C220MDS1
Nichicon
型号:
RNS1C220MDS1
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 190 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 49mOhm
Series FPCAP, RNS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF