Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.646
$0.646
10
$0.4579
$4.579
50
$0.34599
$17.2995
100
$0.30134
$30.134
500
$0.223231
$111.6155
1000
$0.189744
$189.744
2500
$0.178581
$446.4525
5000
$0.167418
$837.09
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 20 V |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 190 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 49mOhm |
| Series | FPCAP, RNS |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.9 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 22 µF |
| Package | Bulk |