RNS1FTD768K
Stackpole Electronics Inc
型号:
RNS1FTD768K
封装:
Axial
描述:
RES 768K OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 768 kOhms
Series RNS
Power (Watts) 1W