RNU1E221MDNASQ
Nichicon
型号:
RNU1E221MDNASQ
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 25V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 465 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Series FPCAP, RNU
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.65 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF