RNX025120RGNEEN
Vishay Dale
型号:
RNX025120RGNEEN
描述:
RES 120 OHM 2% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series RNX
Power (Watts) 0.5W, 1/2W