ROV05H680K-S
Littelfuse Inc.
型号:
ROV05H680K-S
描述:
VARISTOR 68V 250A DISC 5MM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 61.2 V
Capacitance @ Frequency 500 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 74.8 V
Series -
Package / Case Disc 5mm
Energy 2.6J
Maximum AC Volts 40 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 250 A