首页 / 直流转换器 / RP10-4805DEW/P-HC
minImg
RP10-4805DEW/P-HC
Recom Power
型号:
RP10-4805DEW/P-HC
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A, 1A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series POWERLINE RP10-EW (10W)
Power (Watts) 10 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 81%