RP101K251B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
RP101K251B-TR
封装:
DFN(PL)1612-4
描述:
IC REG LIN 2.5V 300MA DFN1612-4
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.25V
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1612-4
Series RP101x
Control Features Enable
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 150mA