Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
RP131K181D5-TR
封装:
DFN(PL)1820-6
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.85V 1A DFN1820-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8265
$0.8265
10
$0.7429
$7.429
25
$0.7049
$17.6225
100
$0.579025
$57.9025
250
$0.541272
$135.318
500
$0.478325
$239.1625
1000
$0.377625
$377.625
2500
$0.35625
$890.625
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 90 µA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN(PL)1820-6 |
| Series | RP131x |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.85V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.1V @ 1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RP131 |