首页 / 直流转换器 / RP15-4815DA/P-HC
minImg
RP15-4815DA/P-HC
Recom Power
型号:
RP15-4815DA/P-HC
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA, 500mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series POWERLINE RP15-A (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 88%