RP150K017B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
RP150K017B-TR
封装:
DFN(PL)2020-8
描述:
IC REG LIN 1.7V 300MA DFN2020-8
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 33 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.25V
Number of Regulators 2
Current - Output 300mA, 300mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)2020-8
Series RP150K
Control Features Enable
Package / Case 8-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 300mA