首页 / 直流转换器 / RP20-11012DFR-HC
minImg
RP20-11012DFR-HC
Recom Power
型号:
RP20-11012DFR-HC
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 79°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.66" H (50.8mm x 25.4mm x 16.8mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 833mA, 833mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 43V
Series POWERLINE RP20-FR (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%