RP20-243.3SAW
Recom Power
型号:
RP20-243.3SAW
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series POWERLINE RP20-AW (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 86%