RP40-123.3SG
Recom Power
型号:
RP40-123.3SG
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 40W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series POWERLINE RP40-G (40W)
Power (Watts) 40 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 84%