RP40-243.3SFR/N
Recom Power
型号:
RP40-243.3SFR/N
品牌:
Recom Power
封装:
6-DIP Module
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Supplier Device Package 6-DIP Module
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr Recom Power
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RP40-FR (40W)
Power (Watts) 33 W