RP73PF1E5K62BTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RP73PF1E5K62BTD
描述:
RES 5.62K OHM 0.1% 1/10W 0402
库存 : 10708
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 5.62 kOhms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W