RPA40-11024SFR
Recom Power
型号:
RPA40-11024SFR
品牌:
Recom Power
描述:
40W DC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
库存 : 27
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.666A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88.5%
Mfr Recom Power
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series RPA40-FR (40W)
Power (Watts) 40 W