RPC0603FT56R0-HP
Stackpole Electronics Inc
型号:
RPC0603FT56R0-HP
封装:
0603
描述:
RES 56 OHM 1% 1/4W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W