RPC0603JT200R-HP
Stackpole Electronics Inc
型号:
RPC0603JT200R-HP
描述:
RES 200 OHM 5% 1/4W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W