RPC0805FT3R30-HP
Stackpole Electronics Inc
型号:
RPC0805FT3R30-HP
描述:
RES 3.3 OHM 1% 0.4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.3 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.4W