RPC1210JT12K0-HP
Stackpole Electronics Inc
型号:
RPC1210JT12K0-HP
封装:
1210
描述:
RES 12K OHM 5% 3/4W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 12 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W